KSIĄŻKOWY CZWARTEK

Już od kilku tygodni trwa szkolna akcja czytelnicza – „Książkowy czwartek”. Co tydzień w czwartek nauczyciele oraz uczniowie polecają wyjątkowe książki dla młodszych i starszych dzieci – do czytania samodzielnie lub z rodzicami. Recenzje pojawiają się na stronie facebookowej naszej szkoły (Szkoła PMK w Brukseli), a można je znaleźć pod hasztagiem #książkowyczwartek.

Wskazujemy utwory przede wszystkim polskich autorów, ale nie tylko. Chcemy prezentować książki inspirujące, rozbudzające ciekawość świata, przybliżające dokonania znanych postaci i wydarzenia historyczne, zachęcające do dalszych czytelniczych odkryć.

Do tej pory polecaliśmy m.in. książki Jakuba Skworza o wybitnych Polakach – Adamie Mickiewiczu i Marii Skłodowskiej-Curie – napisane z poczuciem humoru i pokazujące słynne postaci w nowym świetle. Rekomendowaliśmy też „Oskara i panią Różę”, a w okresie przedświątecznym – „Jak Winston uratował święta”. Wkrótce pojawią się też recenzje książek historycznych napisanych specjalnie z myślą o dzieciach i młodzieży – lekko, ale z dużą dawką wiedzy.

Nikogo nie trzeba chyba przekonywać o dobroczynnym wpływie czytania. Mamy nadzieję, że w ten sposób jeszcze więcej osób odkryje, że to naprawdę, jak powiedziała Wisława Szymborska, „najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”.