Otwarcie "Przystanku Historia" i zajęcia Instytutu Pamięci Narodowej

W dniach 12-14 maja br. w Szkolnym Punkcie Konsultacyjnym im. Jana Pawła II przy Ambasadzie RP w Brukseli z siedzibą przy Polskiej Misji Katolickiej gościli pracownicy Archiwum IPN oraz Biura Edukacji Narodowej.

 

Podczas wizyty przeprowadzili lekcje dla uczniów kl. IV-VI i gimnazjum. Zajecia odbywaly się w ramach „Przystanku Historia w Brukseli”. Klasy IV mialy okazje do zapoznania się z gra „ Awans”, klasy V, VI i gimnazjum przeprowadzaly Śledztwo katynskie. Dodatkowo klasy starsze uczestniczyly również  w lekcjach o Polskim Pnstwie Podziemnym.

 

Uczniowie mieli doskonałą okazję zapoznania się z przechowywanymi w archiwum dokumentami i zdjęciami dotyczącymi m.in. Powstania Warszawskiego czy małego sabotażu.

 

Ostatniego dnia wizyty w szkole, goscie spotkali się z nauczycielami, reprezentującymi także inne polskie placówki szkolne w stolicy Belgii. Podczas spotkania scharakteryzowano zasób archiwalny IPN, powiedziano o konkursach, projektach, portalach tematycznych, materiałach edukacyjnych oraz przedstawiono ofertę archiwum skierowaną do uczniów i nauczycieli.

 

14 maja w Ambasadzie RP w Brukseli odbyło się także uroczyste otwarcie „Przystanku Historia” z udziałem Prezesa IPN dr. Jarosława Szarka i Ambasadora Artura Orzechowskiego.

Artykuł na stronie IPN.