AKTUALNOŚCI

PROJEKT EDUKACYJNY

Klasa III b uczestniczy w ogolnopolskim projekcie edukacyjnym "Czytam z klasą". W ramach tego projektu przygotowane są moduły, w których uczniowie czytają wybrane przez siebie książki, a następnie wykonują zadania. 

My w pierwszym module wybraliśmy "Niesamowite przygody 10 skarpetek". Wykonaliśmy plakaty zachęcające do przeczytania tej książki oraz zakładki - skarpetki! 

KSIĄŻKOWY CZWARTEK

Już od kilku tygodni trwa szkolna akcja czytelnicza – „Książkowy czwartek”. Co tydzień w czwartek nauczyciele oraz uczniowie polecają wyjątkowe książki dla młodszych i starszych dzieci – do czytania samodzielnie lub z rodzicami. Recenzje pojawiają się na stronie facebookowej naszej szkoły (Szkoła PMK w Brukseli), a można je znaleźć pod hasztagiem #książkowyczwartek.

PRZYSTANEK HISTORIA I LEKCJE INSTYTUTU PAMIĘCI NARODOWEJ

Z okazji 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej 21 listopada w polskiej ambasadzie RP w Brukseli odbyła się szósta edycja "Przystanku Historia". Dr Jacek Magdoń z OBEN IPN w Rzeszowie wygłosił wykład "Wrzesień pułkownika Stanisława Maczka". Towarzyszyła mu projekcja filmu "Podkarpacki wrzesień 1939".

Strony

Subskrybuj im. Jana Pawła II przy Ambasadzie RP w Brukseli z siedzibą przy Polskiej Wspólnocie Katolickiej RSS